pirmdiena, 2013. gada 14. janvāris

Prostatīts, viens no biežākajiem vīriešu neauglības cēloņiem

Prostatīts ir viens no biežākajiem vīriešu neauglības cēloņiem. Ja vīrietim un sievietei, kas neizvairās no grūtniecības, gada laikā pēc kopdzīves uzsākšanas nav pēcnācēju, var uzskatīt, ka viens no viņiem ir neauglīgs. «Pārim, kas nolēmuši laist pasaulē bērnu, vispirms vajadzētu veikt profilaktiskās pārbaudes: viņai pie ginekologa, bet viņam - pie urologa vai androloga, lai izvērtētu izredzes tikt pie pēcnācējiem,» ir pārliecināts urologs Sergejs Dorošenko, piebilstot, ka apmēram 30 % gadījumu ieņemt bērnu liedz tieši vīrieša veselības problēmas.
  Piedalies aptaujā līdz 25.10 un laimē konsultāciju ar apdrošināšanas kompānijas speciālistu.
Vainīgas infekcijas 
Vīrieša neauglības iemesls var būt novecošana jeb andropauze, kad organismā pazeminās vīrišķā dzimumhormona - testosterona līmenis, kura izpausmes līdzinās sieviešu menopauzei - karstuma viļņi, svīšanas lēkmes, asinsspiediena svārstības. Auglību negatīvi var ietekmēt arī traumas, cukura diabēts un vēl virkne saslimšanu.
«Viens no biežākajiem neauglības iemesliem ir hronisks iekaisums vīrieša dzimumorgānos un urīnizvades sistēmā - nierēs, urīnpūslī, urīna izvadkanālā, prostatā, sēkliniekos,» skaidro Sergejs Dorošenko. Orgasma laikā izdalās sperma, kas sastāv no šķidruma (ejakulāta) un spermatozoīdiem. Ejakulāts rodas prostatā, bet spermatozoīdi nobriest sēkliniekos. Ja prostatā ir iekaisums, adenoma vai citas veselības problēmas, spermatozoīdi nonāk nelabvēlīgā vidē, zaudē savu kustīgumu un spēju apaugļot olšūnu. 
Kādēļ rodas prostatas iekaisums jeb prostatīts? «Gados jauniem vīriešiem ar aktīvu seksuālo dzīvi iekaisuma iemesls visbiežāk ir seksuāli transmisīvās slimības, kuras izraisa inficēšanās ar hlamīdijām uroplazmām, mikoplazmām, trihomonām vai gonokokiem,» norāda urologs. 
Pēc inficēšanās ar hlamīdijām, trihomonām vai gonorejas izraisītājiem parādās izdalījumi no urīnceļiem, sāpīga un bieža urinēšana. Daudzām citām seksuāli transmisīvajām slimībām akūtā fāzē tikpat kā nav simptomu, piemēram, pēc inficēšanās ar uroplazmām vai mikoplazmām vīrietis var just tikai nelielu niezi urīnceļos, kas pēc dažām dienām pāriet. Ja tam nepievērš uzmanību un nevēršas pie urologa, infekcija iekļūst dziļāk organismā un var «slēpties» gadiem ilgi. Hronisku prostatītu izārstēt ir devums ir apslāpēt iekaisuma procesu, lai tas neradītu spermatozoīdiem nelabvēlīgu vidi un neizraisītu neauglību. 
Simptomus nedrīkst ignorēt
Drošākais veids (ar 80 - 90% garantiju), kā izsargāties no «mīlas kaitēm», ir prezervatīva lietošana. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka inficēšanās iespējama arī orālā un anālā seksa laikā. Ārsts stāsta, ka daži vīrieši jau nākamajā dienā pēc nedroša seksa dodas pie daktera un profilakses nolūkos veic ārstēšanās kursu. 
Diemžēl daļai stiprā dzimuma pārstāvju apmeklēt ārstu traucē gan nevērība pret savu veselību, gan psiholoģiskā barjera. «Pirmkārt, urinācijas traucējumi, otrkārt, diskomforta sajūta vai trulas sāpes vēdera lejasdaļā, sēklinieku apvidū, treškārt, pārmaiņas dzimumdzīvē, piemēram, erekcijas pavājināšanās vai pārāk ātra ejakulācija,» prostatīta simptomus uzskaita urologs, mudinot vīriešus nevilcināties un manot kādu no tiem, lūgt padomu speciālistam vai izmantot vīriešu uzticības tālruni. Prostatas iekaisumu atklāt nav grūti. Atliek tikai aiziet pie urologa un turpat uz vietas veikt vienkāršus izmeklējumus un analīzes, kas ilgst tikai 10 - 15 minūtes. Turklāt apskates laikā ir iespējams atklāt un neielaist daudz nopietnākas veselības problēmas, piemēram, prostatas vēzi. Sergejs Dorošenko uzskata, ka regulāras apskates pie urologa pēc 40 gadu vecuma vīrietim nepieciešamas ari tad, ja nav nekādu sūdzību, bet pēc 45 gadu vecuma reizi gadā apmeklēt urologu ir jākļūst par ieradumu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru