Ar lūpām tu runā, dod buču bērnam un skūpsties ar savu mīļoto. Tās ir tikpat svarīgas saziņā ar citiem cilvēkiem kā acis, bet - kāds paradokss! - ādiņa uz lūpām ir vēl plānāka nekā ap acīm. Tādēļ maldīgs ir uzskats, ka tām nekāda īpaša vērība nav nepieciešama.
Lūpas sprēgā, plaisā, lūpu kaktiņi plīst, izmisīgi lūdzoties pēc uzmanības. Pateicībā par visu labo, ko lūpas tavā labā ir darījušas, tik vien nepieciešams, kā ievērot septiņus kopšanas noteikumus.
Ēd veselīgi! Viens no pirmajiem skaistu lūpu noslēpumiem ir veselīgs, daudzveidīgs uzturs. Tie, kas uzturā lieto gaļu, zivis, visdažādākos piena produktus, dārzeņus, augļus un riekstus, nepazīst uztraukumus par lūpu izskatu. Savukārt izvēlīgajiem, veģetāriešiem un vegāniem, ja vien viņi īpaši nepiedomā par savu ēdienkarti, diemžēl nākas laiku pa laikam piedzīvot dažādas mutes veselības problēmas.
Ja ikdienas maltītēs nav gaļas un organismā trūkst olbaltumvielu, lūpu āda kļūst tik irdena un plāna, ka tajā viegli veidojas plaisas. Dažkārt tās ir tik dziļas, ka lūpas asiņo un mēģinājums notiesāt apelsīnu vai kādu citu sulīgu augli beidzas ar asarām. Ēst kļūst sāpīgi. Gaļas, dārzeņu un augļu trūkuma dēļ cilvēkam var būt par maz A, E un B vitamīnu, par ko signalizē ieplīsuši lūpu kaktiņi. Turklāt tādi taukos šķīstošie vitamīni kā A un E ir vispārzināmi kā antioksidanti, kas izvada no organisma brīvos radikāļus un pasargā to no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.
Nelaizi lūpas! Nemitīgā aplaizīšana ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēks kļūst uzņēmīgāks pret herpes vīrusu un uzmetas tā dēvētās aukstumpumpas - neglītas, sāpīgas un grūti ārstējamas.
Jo lūpu balzamā vairāk dabīgu vielu, jo labāk. Tā sastāvā noteikti jābūt eļļām (visbiežāk tiek likta lietā kokoseļļa, rīcineļļa, smiltsērkšķu ogu un makadamijas riekstu eļļa), taukvielām (piemēram, šī sviests, kakao sviests), kā arī dabīgiem augu izcelsmes vaskiem.
Zini, kas nav vēlams tavām lūpām! Dažādos pētījumos kā veselībai kaitīgi tiek minēti sintētiskie konservanti parabēni, kas tiek minēti saistībā ar vēža šūnām. Kosmētikā parabēni ir visplašāk izmantotie konservanti, kas ilgu laiku tika uzskatīti par maigiem, līdz pētnieki tos atrada krūts vēža šūnās. Taču ļoti minimālās devās parabēnus joprojām ir atļauts lietot. Pirms iegādājies lūpu krāsu, mēģini pēc iespējas vairāk uzzināt par tās sastāvdaļām.
Izvēlies labu lūpu krāsu! Ja dekoratīvajā kosmētikā ir daudz dabīgo eļļu un sviestu, vasks un vitamīni, tad tā lūpas kops tikpat labi kā lūpu balzams. Noteikti nevajadzētu ikdienā lietot ilgnoturīgās lūpu krāsas, kuru sastāvā ir ļoti daudz fiksējošo izejvielu, piemēram, polimēri un silikoni.
Neizmēģini paraugus uz lūpām! It kā visiem zināms zelta likums - neizmēģināt uz savas ādas to, ko pirms tevis ir zieduši simtiem nezināmu cilvēku. Tomēr atkal un atkal kāds “iekrīt” vai nu lidostas tax free zonā aiz garlaicības, vai nu aizmāršības dēļ. Lūpu krāsu un balzamu paraugi ir ļoti nopietns bakteriālo vīrusu izplatītājs lūpām.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru