otrdiena, 2012. gada 20. novembris

Ļausim sev paslimot


Drēgnais un slapjais laiks nes līdzi arī saaukstēšanos: visapkārt šķauda un klepo. Lai cik jocīgi tas skanētu, šī slimošana mūsu organismam ir nepieciešama un to vajag izslimot! Tā tiek trenēta mūsu imūnā sistēma, lai tā būtu modra un arī 
turpmāk varētu „izķert "šīs sliktās šūnas, jo mēs jau visvairāk baidāmies no audzējiem, kas tagad 
cilvēkus piemeklē arvien biežāk.

Kā saglabāt veselību?
Slimība: treniņš imūnsistēmai. Kad esam nosaluši, kad ir slapjas kājas, parasti mēdzam dzert siltu tēju. Tas ir labs veids, kā profilaktiski nodrošināties pret saslimšanu, stāsta ārsts. Dabas produkti tieši tam arī domāti: lai uzturētu veselību, neļautu slimībai ienākt mūsos, jo vieglāk ir izvairīties no slimības nekā to ārstēt. Mūsdienās daudzi, tostarp, ārsti, kuri negrib ilgi „ķēpāties" ar saaukstējušos slimnieku, izvēlas spēcīgas zāles, lai cilvēks var uzreiz doties ikdienas darbos. Tā vietā vajadzētu ļaut cilvēkam mazliet (dienas trīs, četras) paslimot, samazinot simptomus, kas saistās ar saaukstēšanos: galvassāpes, sāpošu kaklu, iesnas. Agrāk uzskatīja, ka veselīgs ir tas cilvēks, kurš nekad neslimo. Tagad izrādās, ka labs ir vidusceļš: ja organismā ienāk šāds bīstams vīruss, mikrobs, tad organismam vienīgā iespēja, kā no tā atbrīvoties, ir paaugstināt temperatūru. Bet, kad dakteri izraksta šīs tabletes, tās neļauj mūsu organismam ar bacili cīnīties. Cilvēks varbūt ilgāk paslimoja dzer zāļu tējas un lieto dabas produktus, bet „nostrādā" mūsu imūnsistēma: ar tējām varam palīdzēt organismam attīrīties, neuzkrājot sārņus.

Ēdiens un augi ietekmē vismaz 50% mūsu veselības, otru pusi nosakot tas, kāda veselības programma katrā no mums ir dabas ielikta. Kāda ir labas veselības formula? Pirmkārt, slikta ir pārēšanās. Cilvēkam vienkārši nevajag tik daudz ēst! Varam ēst visu ko un tad, kad gribas ēst, bet - tik daudz, cik varam ielikt divās, kopā saliktās saujās: tas būtu kādi 250 g sausa ēdiena, plus vēl tikpat daudz šķidruma. Sanāk puslitra ēdiena. Bet ir cilvēki, kas vienā reizē apēd kilogramu! Ēdienam ir arī jābūt kvalitatīvam, no mūsu valsts izcelsmes svaigiem produktiem. Otrkārt, mūsu cilvēku mazkustīgums. Tagad ir tik interesanti, var kaut diennakti pie televizora pavadīt. Bet vissvarīgākais, kas vajadzīgs, lai cilvēkam būtu laba veselība, ir skaistums visapkārt. Cilvēkam ir t.s. fiziskais ķermenis, kuram vajag barību, ūdeni, gaisu, miegu - mūsu fiziskās vajadzības, un ir mūsu astrālais ķermenis, pa kuru cirkulē chi enerģija, kas ir mūsu dvēsele jeb mūsu gars, un to baro skaistums. Visvairāk skaistuma ir dabā: skaisti saullēkti un saulrieti, pērkons, mākoņi, ūdenskritumi. Mākslas darbi, no kuru skaistuma „aizsitas" elpa. Arī augi ir skaisti: kad izej pļavā tos lasīt, tu taču neej visu laiku ar zemu noliektu galvu, redzi gan saules gaismas spēles, dzirdi putnus, redzi mežus, pakalnus. Tas sniedz garīgu, dvēselisku piepildījumu, un tad arī cilvēks kļūst līdzsvarots: ir labas attiecības ģimenē, viņš nestrīdas tramvajā vai veikalā, viņam viss ir labi. Ja cilvēkam viss ir labi, tad arī fiziskais ķermenis labi jūtas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru