pirmdiena, 2017. gada 27. novembris

Vīna terapija. Iekšķīgi un ārīgi

Mēs jau zinām, ka vīns ir labs draugs sirdsslimību un citu veselības risku samazināšanā, ka tas pagarina mūžu, bet jaunā ziņa varētu būt kā balles mūzika vīna mīļotaju ausīm. Jo nu varam baudīt visus vīna labumus bez sausā atlikuma, toties ar lielisku efektu – un tā ir vīna terapija!
Dod priekšroku sarkanajam vīnam
Sarkano vīnogu mizās esošais resveratrols ir viela, ko vīnogas ražo, lai sevi aizsargātu no vēja, lietus un aukstuma – lai tās spētu nogatavoties sulīgas un saldas. Resveratrols šobrīd ir modes vārds veselīga dzīvesveida piekritēju vidū, jo atklāts, ka tam piemīt fantastiska spēja iedarboties uz mūsu organisma šūnām.

svētdiena, 2017. gada 5. novembris

Apdrošināšanas ābece

Ja Jums pieder īpašums vai kādas mantiskās vērtības, Jums ir apdrošināmā interese – interese neciest zaudējumus. Ja šis īpašums kādā no nelaimes gadījumiem – riskiem, kuru iestāšanās iespējama nākotnē – tiek bojāts vai iznīcināts, Jūs ciešat zaudējumus un būs nepieciešams atvēlēt iepriekš neplānotus līdzekļus, lai atjaunotu bojāto vai bojāgājušo īpašumu.
Ceļojuma laikā arī var atgadīties neprognozējami gadījumi – Jums var nozagt naudu vai bagāžu, Jūsu ceļojumu var atcelt, Jūs varat saslimt vai ar Jums var notikt nelaimes gadījums. Visus šos un arī citus riskus iespējams ietvert palīdzības (ceļojumu) apdrošināšanas polisē.
Jūsu pienākums ir rūpēties, lai Jūsu ģimene neciestu finansiālus zaudējumus Jūsu pēkšņas darba nespējas, invaliditātes vai nāves gadījumā. To atrisināt palīdzēs nelaimes gadījumu un/vai dzīvības apdrošināšana. Tā garantēs finansiālu aizsardzību Jūsu ģimenei, lai, piemēram, atmaksātu kredītu, izmaksātu regulārus pabalstus bērniem.
Lai nodrošinātu sev vai tuviniekiem „drošības spilvenu” nākotnē, iespējams apdrošināt dzīvību un vienlaikus veidot uzkrājumu, veikt iemaksas privātajā pensijas apdrošināšanā vai uzkrāt līdzekļus bērna izglītībai.

trešdiena, 2017. gada 1. novembris

Novembris – Starptautiskais vegānisma mēnesis

Vegāni apdraud tradīcijas!

"Cūku bēres", cirks ar dzīvniekiem, olas Lieldienās, "Mārtiņami gaili kāvu", kaķēnu sūtīšana "jūrskolā", šašliks – vai Latvija būs Latvija bez tā visa? Jo pasaulē, kur dzīvnieki vairs nebūtu mūsu rīcībā esošs īpašums, triviāls iztikas un izklaides avots, arī tā visa vairs nebūtu. Turklāt nāktos pieņemt līdz šim svešas idejas par to, ka cūkām pienākas vienlīdzīga aizsardzība kā, teiksim, suņiem, vai par to, ka zivju ķeršana uz āķa, ja noņemam kultūras uzslāņojumu, īpaši neatšķirtos no putnu ķeršanas ar to pašu slieku uz tā paša āķa. Vegāni labprāt arī aizvietotu teicienu "divi zaķi ar vienu šāvienu" pret "divi burkāni ar vienu rāvienu", bet (atļaujoties vēl mazliet pajokot) Lāčplēsis varbūt tiks pārdēvēts par Lāč-glābi.

otrdiena, 2017. gada 31. oktobris

Kritisko slimību apdrošināšana

Kritisko slimību apdrošināšana

Katrs piektais nopietni saslimst .
Vai Tu zināji, ka vidēji katrs piektais iedzīvotājs Latvijā līdz 65 gadu vecumam nopietni saslimst ar vēzi, koronāro sirds slimību vai kādu citu nopietnu slimību?* Vairums izdzīvo, bet nespēj turpināt strādāt un gūt ienākumus kā iepriekš. Lai nodrošinātu ikdienas dzīvi pēc diagnozes uzstādīšanas un lai koncentrētos uz atlabšanu, mēs iesakām izvēlēties apdrošināšanas segumu vismaz viena gada algas apmērā.  Kritisko slimību apdrošināšana sniegs finansiālu atbalstu, izmaksājot vienreizēju apdrošināšanas atlīdzību līdz pat EUR 100 000, informējot mūs rakstiski bez kavēšanās, ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc diagnozes noteikšanas vai pēc ārstēšanās perioda slimnīcā, kura laikā tika noteikta diagnoze.

svētdiena, 2017. gada 22. oktobris

5 padomi velosipēdistiem, iestājoties tumšākam un slapjākam laikam


Latvijas Riteņbraucēju apvienības dati liecina, ka vidēji 18% velosipēdistu turpina braukt arī pēc vasaras beigām. Vienos tas izraisa apbrīnu, citos izbrīnu, taču pašiem riteņbraucējiem liek kļūt piesardzīgākiem, lai netraumētu ne sevi, ne citus satiksmes dalībniekus. Tāpēc Latvijas Riteņbraucēju apvienība un Latvijas Apdrošinātāju asociācija sniedz velosipēdistiem padomus kā labāk un drošāk pārdzīvot šo laiku.

svētdiena, 2017. gada 15. oktobris

Klāt ir Helovīni.

Klāt ir Helovīni. Šie svētki tiek svinēti naktī no 31. oktobra uz 1. novembri. Mūsdienās Helovīni bieži vien tiek uzskatīti par bērnu svētkiem, lai gan gadsimtiem ilgi šos svētkus ļoti nopietni uztvēra arī pieaugušie.
Izcelsme
Lai gan Helovīni nereti tiek uzskatīti par amerikāņu svētkiem, tā gluži nav, to pirmsākumi meklējumi vēl ilgi pirms mūsu ēras, kad nebija ne Amerikas, ne amerikāņu. Tiesa, mūsdienu izpratne par šiem svētkiem tiešām nākusi no šīs zemes.
Helovīnus, gan ar citu nosaukumu, svinējuši senie ķelti un balti, kas 31. oktobri (viņu kalendārs gan atšķīrās no mūsdienu) uzskatījuši par sava veida Jauno gadu, kad iestājas gada tumšā puse. Tika uzskatīts, ka šai naktī mirušo pasaules vārti it kā paveras uz dzīvo pasauli, gari iet apciemot dzimtās mājas un pa pasauli klīst arī dažādi dēmoni un citi mošķi. Šai naktī senie ķelti un balti zīlēja nākotni un vilka atbaidošus tērpus, lai aizbaidītu mošķus.
http://lv.hostg.co/13669

Eiropas Krūts veselības diena


Oktobris pasaulē ir zināms kā krūts veselības veicināšanas mēnesis, kad pasaulē un Eiropā, neskatoties uz rudens drēgnumu, dominē Rozā lentītes krāsa, kas ir simbols cīņai pret krūts vēzi. Tas ir solidaritātes signāls, lai apzinātu, cik svarīgi ir runāt, atbalstīt un nebaidīties no vēža, cik svarīgi to savlaicīgi atklāt, kvalitatīvi ārstēt, kā arī pēc tam kvalitatīvi turpināt dzīvi. To ik gadu atgādina arī Eiropas Krūts veselības diena, kad Eiropas valstīs notiek dažādi informatīvie pasākumi krūts vēža problemātikas apzināšanā.

2015. gads Eiropā izziņots par onkoloģisko saslimšanu prevencijas gadu jeb gadu, kurā mēs pastiprināti domājam, kā mazināt onkoloģiskās saslimšanas …